מועדפת
back to prev

איזה מקצוע מתאים לך?

מה כדאי לי ללמוד? באיזה תחום לעסוק? עד היום מסלול החיים היה די ברור: לימודים בבית ספר יסודי, משם לחטיבת הביניים,  ממשיכים לתיכון, ושירות  צבאי.  
 

ייעוץ והכוונה מקצועית באמצעות אבחון גרפולוגי

 
בכל אותה עת הסביבה התוותה לכם את הדרך, ואתם/ן מצדכם/ן השתדלתם/ן לעשות את המיטב. ואז מגיע הרגע בו אתם/ן צריכים/ות לבחור את מקום העבודה, או את המסלול האקדמי בו תלמדו, ולפתע אתם/ן עומדים/ות מול שלל אפשרויות והמון בחירות. החלטה זו , אינה דבר של מה בכך-  אחרי הכול, בחירת מסלול לימודי או מקצועי  ישפיע בצורה משמעותית על חייכם/ן.  לכן, חשוב  להשקיע זמן ומחשבה כדי להגיע לבחירה הנכונה.
 
אחד הכלים המרכזיים העומדים לרשותכם/ן הוא האבחון הגרפולוגי. באמצעות אבחון זה, ניתן לקבל תמונה מקיפה של אלמנטים שונים באישיות: מערך הכוחות הקיים בכם/ן, מוטיבציה, יכולות , מגבלות וקשיים, וכן תכונות אופי ודפוסי התנהגות. לכל אחד ואחת מאתנו יש צרכים שונים, שצריכים לבוא על סיפוקם: בעוד אחד נהנה מעבודת צוות ושיתוף פעולה,   לאחר תתאים עבודה יחידנית, בעוד האחד  הוא בעל  אינטליגנציה רגשית גבוהה האחר הוא בעל יכולות מתמטיות ואנליטיות , יש מי  שזקוק לתנועה  ויש מי שתתאים לו עבודה במשרד. כל אלו הם שיקולים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מקצוע.  
 
האבחון הגרפולוגי  מתנהל בצורה הבאה: בשלב הראשון ניתן הסבר על האבחון ונערך תיאום ציפיות. בסופה נשלח אליכם/ן טופס עם שאלות כלליות על עצמכם/ן ושאיפותיכם/ן המקצועיות. בשלב שני יש למלא סט הכולל דפים לכתיבה, ציורים ועוד משימות שונות. בשלב השלישי, סיומו של התהליך, תקבלו דף מפורט עם הממצאים, בו ניתן הסבר על התכונות והכישורים  שבגינן הומלץ לכם/ן על תחום כזה או אחר. בשלב רביעי,  לאחר קריאת האבחון על ידכם/ן, מתקיימת שיחה על תוצאות האבחון, וזהו הזמן לשאלות והבהרות, אם ישנן. 
 
"בין השורות" מאמינים, כי לכל אחד ואחת מגיע לממש את עצמו/ה בעבודה. שכן, תחום העיסוק הוא בעל משמעות רבה, והשפעתו משליכה על רווחתנו הנפשית, איכות חיינו, הדימוי העצמי שלנו ועוד. הבנת צרכים, יכולות הייחודיות, וקשיים (כמו קשי קשב וריכוז, קשיי התארגנות)  בגיל צעיר, יסייעו  במציאת פתרונות, ובתכנון נכון ומושכל של השלבים עד להשגת המטרה. 
 

הכותבת: יפעת לוי, גרפולוגית בעלת MA בלימודי משפחה ו-BA  במדעי ההתנהגות.                

לפרטים נוספים והזמנת אבחון :www.graphology4u.co.il

 © כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 

 

מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >