מועדפת
back to prev

אורך קורות חיים לחייל משוחרר

 
אין כללים מוחלטים. באופן כללי , קורות החיים של אדם בוגר בעל ניסיון תעסוקתי אמורים לכסות לא יותר משני צדדים של נייר A4 . בסקר שנערך בקרב מעסיקים אמריקאים- 35% העדיפו קורות חיים עמוד אחד, 19% העדיפו קורות חיים בעלי שני דפים.
 

קורות חיים אידיאליים

היו שטענו שזה תלוי במיקום. קורות חיים בארצות הברית נוטים להיות קצרים יותר מאשר בבריטניה. קורות חיים בעלי שני עמודים עדיין נפוצים, אבל המגמה היום היא יותר לכיוון של קורות חיים בעלי עמוד אחד: ככל שמעסיקים מקבלים יותר קורות חיים, כך זמנם לקרוא את כולם קצר, ולכן יעדיפו בדרך כלל קורות חיים קצרים ורלוונטיים עד כמה שאפשר.
 
לקורות חיים הכתובים על גבי עמוד אחד יש יתרונות. יחד עם זאת , אין צורך להשמיט את הפרטים החשובים. ניתן לצופף את הטקסט על מנת להתאים אותו לעמוד אחד. קורות חיים אקדמיים וטכניים עשויים להיות ארוכים יותר : עד 4 או 5 צדדים.
 
כיצד אוכל לקצר את קורות החיים שלי ?
1. שוליים- ניתן להגדיר את רוחב השוליים ל 1.27 ס"מ - כך הם לא ייראו צפופים מידי וגם לא גדולים מידי. 
2. יש להשתמש בגופן אשר נראה ייצוגי ורציני (כן,כן גם האופן שבו נראים קורות החיים שלכם/ן, עוד לפני קריאתם, יכולים להעיד על מידת הרצינות שלכם/ן ולהוות גורם בהחלטת המעסיק). 
3. השתמשו בתבליטים (Bullets) לתוכן, ולא בפסקאות ארוכות של טקסט
4. מרווחים בין השורות- אין צורך לבחור ברווח כפול על מנת לכסות את כל שטח הדף (גם לזה ישים לב האדם שייקרא את קורות החיים שלכם/ן וחבל). מעסיקים מודעים לכך שקורות חיים מנופחים אינם בהכרח מעידים על טיבו/ה של העובד/ת, במיוחד אם אתם/ן חיילים/ות משוחררים/ות. 
 
אם לאחר כל ה"שיפוצים הקוסמטיים" עדיין לא הצלחתם/ן לצמצם - קראו שוב את התוכן וודאו שאכן כל מקום עבודה שהכנסתם/ן וכל קורס צבאי אכן רלוונטיים למשרה הספציפית הזו שאליה אתם/ן מגישים/ות מועמדות.
 
בהצלחה!
 
© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 
 
מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >