מועדפת
back to prev

איך לעבור מרכז הערכה

לצלוח מרכז הערכה

שלב ההגעה
יש להגיע בהופעה מסודרת ובבגדים נקיים – בנים מגולחים ובנות עם איפור מתון ושיער אסוף – ההופעה החיצונית משפיעה רבות על הרושם הראשוני מול הבוחנים.
נקבעה לך שעה מסוימת להגעה? הקדם/י לפחות ברבע שעה. תמיד עדיף להקדים מעט מאשר לאחר. בנוסף, בדרך כלל יש למלא שאלון פרטים אישיים לפני תחילת המרכז – חשוב לוודא שכל הפרטים תואמים את קורות החיים ושכל השאלון ימולא בכתב קריא וברור.

שלב ההצגה העצמית
לאחר שכולם הגיעו, כל אחד/ת בתורו/ה מספר/ת מעט על עצמו/ה - על העבודות הקודמות, השירות הצבאי ולמה את/ה מעוניין/ת במשרה.
חשוב לא להתבייש כאשר מדברים, בלי ידיים בכיסים או ידיים שלובות  - זה משדר אופי סגור.
לא לדבר יותר מידיי, מוקצבות לך כ-2 דקות לספר על עצמך – התאמן/י בבית על מספר משפטים מתומצתים על עצמך שידגישו את התכונות הטובות בך.
חשוב לחשוב מראש כיצד להציג את העזיבה ממקומות עבודה קודמים – התנאים הורעו או שרצית להתקדם.


שלב הדינאמיקה הקבוצתית

בשלב זה ייתנו לכם/ן משימה קבוצתית הקצובה בזמן, הוראות המשימה יוקראו רק פעם אחת ולא יחזרו עליהם במהלך המשימה ולכן יש להקשיב היטב למה שנתבקשתם/ן לעשות. המשימה בודקת את הכישורים שלכם/ן בקבוצה – כושר המנהיגות, קבלת החלטות, חוסר עקשנות ועוד.
הדבר החשוב ביותר בשלב זה – חובה להשתתף! גם אם אתם/ן מתביישים/ות ולא נעים לכם/ן, זכרו שאתם/ן מנסים/ות לצור רושם מסוים על הבוחן, ולא תוכלו לעשות זאת אם הבוחן לא ישים לב אליכם/ן.
אך כמובן, חשוב שלא לקחת עצה זו לקצה השני - אסור להשתלט על המשימה, ובמידה וכל הקבוצה חושבת בניגוד לדעותייך, עדיף לוותר מאשר לעמוד על שלך. כאשר יתבצע דיון בסוף המשימה, יש לציין כי הייתה עדיפות לקבלת החלטה במסגרת הזמן שהוקצה למשימה, ולכן נסוגת מעמדתך – לבלוט אך לא להשתלט.
שימו לב לזמן המוקצב למשימה - זהו עוד פרמטר חשוב, ומודעות לזמנים היא משהו שנבדק – היו אלו המרתיעים/ות כאשר הזמן עומד להיגמר ויש לקבל החלטה.
חשוב מאוד: לעולם לא לצעוק או להתפרץ לאחר בדברים – במידה ואתם/ן רוצים/ות לשכנע מישהו, דעו לעשות זאת על ידי הסברה מדוע לפי דעתכם/ן הדרך שלכם/ן נכונה יותר.


שלב הסימולציה

בחלק זה של מרכז הערכה, תינתן לך שיחה מדומה מהמוקד אליו את/ה מיועד/ת, ויהיה עליך לטפל בלקוח. לרוב יינתן לקוח בעייתי וחריג – הבוחנים מודעים לכך שאתם/ן לא מכירים/ות את כל הנהלים בחברה, ולכן מצופה מכם/ן לרצות את הלקוח בגבולות ההיגיון.
חשוב מאוד לקחת את הסימולציה ברצינות ולא לעשות ממנה צחוק – לא להציע ללקוחות הטבות לא הגיוניות כדי לרצות אותו ולא לדבר איתו בציניות. לא לתת לשיחה להגיע למצב בו הלקוח דורש לדבר עם מנהל.
יש להיות קשובים/ות ללקוח, לפנות אליו בשמו, ולהראות שאתם/ן מעוניינים/ות לעזור לו ולפתור את הבעיה שהוא הציב בפניכם/ן.
במידה והינכם/ן מועמדים/ות לתפקיד הכולל מכירות, נסו למכור ממוצרי החברה – לא בכוח ולא בצורה מוגזמת, אך השתמשו בדרכים יצירתיות להציג את מוצר החברה כדבר הנחוץ ללקוח.
חשוב מאוד, לעולם לא לשקר – נכון, זו לא שיחה אמיתית אבל היא מדמה אחת, ולהמציא נתונים  ייחשב כזלזול במבחן.

 

שלב הראיון האישי
כל אחד מהמועמדים/ות יזומן/תזומן לראיון אישי, יש להיאזר בסבלנות עד שתורך יגיע.
יש להתנהג בראיון עבודה בצורה מכובדת ורצינית ככל האפשר. מומלץ לקרוא את המאמר: "כיצד להתנהג בראיון עבודה", המופיע באתר.

סדר השלבים יכול להשתנות מחברה לחברה, אך כל השלבים יהיו קיימים ולכן יש להתכונן לכולם.

ברגע שאתם/ן יודעים/ות לקראת מה אתם/ן באים/ות והכנתם/ן את עצמכם/ן, אתם/ן תגיעו יותר רגועים/ות ונינוחים/ות, ובכך תגדילו את סיכוי הקבלה שלכם/ן.
במידה ולא עברת מרכז הערכה אחד- אין מה לחשוש מללכת לאחר! בכל חברה מחפשים אופי שונה, ולכל תפקיד מחפשים תכונות שונות.

 © כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 

 

מידע מקצועי

עבודה לחיילים משוחררים
הרגע השתחררת מהצבא וכמובן שהדבר שרץ בראש עוד בדרך לבקו"ם הוא, אני צריך למצוא עבודה! עדיפות לעבודה לחיילים משוחררים דבר ראשון, אין מה להילחץ חיילים משוחררים הם אוכלוסייה מאוד מבוקשת בשוק העבודה היום. ולכן, העבודה...
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת
על פי חוק הביטוח הלאומי משולם מענק חד פעמי לחיילים משוחררים משירות חובה, או למי שסיימו שירות לאומי תקופה של 24 חודשים (מי שהפסיקה את השירות לרגל נישואין, בתנאי שהשלימה 6 חודשי שירות לפחות ונישאה תוך 30 ימים מיום הפסקת...
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
הרגע השתחררת מהצבא וכמובן שהדבר שרץ בראש עוד בדרך לבקו"ם הוא, אני צריך למצוא עבודה! עדיפות לעבודה לחיילים משוחררים דבר ראשון, אין מה להילחץ חיילים משוחררים הם אוכלוסייה מאוד מבוקשת בשוק העבודה היום. ולכן, העבודה...
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
הפיקדון האישי הוא סכום כסף הניתן לחיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי-אזרחי, בהתאם לאורך השירות ואופיו. סכומי הזכאות נצברים ומחושבים על בסיס חודשי.
קרא עוד >
קורות חיים
קורות חיים הינם כרטיס הביקור שלכם כשאתם מחפשים עבודה. גם כשמחפשים עבודה לחיילים משוחררים. קו"ח כתובים היטב ישיגו לכם ראיון עבודה ואף יגדילו את הסיכויים שלכם בקבלת העבודה עצמה. תפקיד קורות החיים הם בראש ובראשונה...
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
ברוב מקומות העבודה כיום כאשר תגישו מועמדות תתבקשו לעבור מבחני מיון ממוחשבים ו/או ראיון עבודה אישי. המראיינים מחפשים לראות אם יש לכם פוטנציאל לעבוד בחברה ולאופי העבודה של הארגון. על המראיין להיות סוג של "נביא". יש לו...
קרא עוד >
שכר והטבות
באחריותכם לדרוש את הזכויות שלכם! כחיילים משוחררים מגיעים לכם מגוון גדול של הטבות. מענק עבודה מועדפת, מענק שחרור, פיקדון ללימודים, מס הכנסה מוקטן, הנחות במגוון מוסדות ובתי עסק, דמי אבטלה.....והרשימה עוד ארוכה. אליכם לד...
קרא עוד >
טיפים לחיים באזרחות
מהיום ואילך כל החלטה שלכם תלויה בכם. באם תחליטו לטוס לחו"ל לטיול או לימודים, לעבוד בעבודה מועדפת, להתחיל בלימודים, לעזוב את הקן המשפחתי ולגור לבד ועוד הרבה התחבטויות מחכות לכם. בסיכומו של דבר באם תחליטו לפנות ימינה או...
קרא עוד >
לימודים אחרי שירות צבאי
אחרי סיום השירות הצבאי מגיע השלב שבו אתם המפקדים של עצמכם. עליכם להחליט מה תעשו מחר והיכן תהיו בעוד 5 שנים. על מנת להגיע ליעד הנכם חייבים לבחור בדרך אשר יוביל אותכם ליעודכם הנכסף. רבים מכם יבחרו בלימודים כדרך להשגת הי...
קרא עוד >