מועדפת
back to prev

גם לכם מותר לשאול

ראיון עבודה נחשב מעין מבחן למועמד/ת, על מנת לבדוק האם הוא/היא מתאים/ה למקום העבודה. אך למעשה, הראיון נועד לאפשר לשני הצדדים לבחון את העתיד שמשותף.

ראיון עבודה הוא דו סיטרי

על כתפיו של המראיין, מוטלת האחריות לבחון האם המועמד/ת היושב/ת מולו מתאים/ה לבצע את המטלות הנדרשות ממנו/ה, בתנאים המוצעים והאם יישאר/תישאר בארגון וישתלב/תשתלב לאורך זמן. יחד עם זאת, אחריותו של המועמד/ת היא לבחון באם הארגון מתאים לו/ה, והאם כדאי להשקיע את הזמן על מנת לקדם את הקריירה האישית שלו/ה.

לכן, תהליך הראיון נועד לשני הצדדים ומותר גם לך, המרואיין/ת, לשאול שאלות. גם אם באתם/ן לתקופה של מענק עבודה מועדפת של שישה חודשים.

רוב המראיינים יציינו בתחילת הראיון, כי הם משאירים מספיק זמן בסוף הראיון האישי לשאלות. ולכן כדאי מאד להמתין לסוף הראיון על מנת לשאול שאלות, שכן יתכן כי המראיין יענה על כל השאלות הפתוחות מבלי שנשאלו. תהיו מוכנים/ות לקראת סוף הראיון ותכינו שאלות שהייתם/ן מבקשים/ות לדעת על הארגון, העבודה, אפשרויות הקידום. שימו לב לא להיות שקועים/ות רק בניסוח השאלות, אלא להקשיב למה שיש למראיין להגיד.

שאלו שאלות הנוגעות לעבודה שעליכם/ן לבצע במסגרת התפקיד, למשל: מספר משמרות שבועיות, שעות העבודה שעליכם לעבוד בה, תנאי השכר וכו'..

האם יש קריטריונים להצלחה? איך מודדים עובד/ת מצויין/ת בארגון ומה הקריטריונים? מי המנהל הישיר ומי הצוות? האם יש ארוחות מסודרות והיכן יש הסעות? אל תשאלו שאלות שבכל מקרה לא ישללו את ההשתלבות בארגון; זאת אומרת, שגם עם שווי המתנות לחגים הוא נמוך לא תסרבו להצעת עבודה.
השתדלו לא לשאול שאלות שהינן "ירייה ברגל", כלומר שאלות שחושפות בעיות שלכם/ן עם המשרה. כגון: "מה, עובדים גם לילות?", "ואם אין לי איך להגיע בלילה?", וכד'.

הישמרו לא להפוך את ראיון העבודה לחקירה. כלומר, שימרו על טון דיבור נעים ושפת גוף נינוחה. אל תטיחו במראיין שאלות נוקבות או מאשימות. תהיו סובלניים/ות וגלו סבלנות. באם שאלתם/ן שאלה, תנו לצד השני לענות מבלי לקטוע את התשובה. זכרו כי, בסיכומו של דבר, המראיין יקבע את כניסתכם/ן לארגון.

מאמר זה חשוב במיוחד לחיילים/ות משוחררים/ות המתראיינים/ות לעבודה מסודרת בפעם הראשונה.

 

 © כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 

מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >