מועדפת
back to prev

החזרי מס

מערכת להחזרי מס למשוחררים

ישוב מזכה:

עדן עברה להתגורר עם בעלה וילדיה במושבה כנרת בשנת 2019. מושבה זו נוסדה בשנת 1908 והגידולים החקלאיים דוגמת מנגו, הדרים, התמרים המשובחים ועצי הזית הם חלק בלתי נפרד מהנוף המדהים הנשקף מכל פינה במושבה. מה שנסתר מעיני הבאים היא הטבת המס של ישוב מזכה. להטבת מס זו זכאים תושבים ישובים שהוגדרו "ישוב מזכה" והמושבה כנרת נמנית על רשימה זו. תושביו של כל ישוב הכלול ברשימה מקבל הטבת מס כלשהי. כך למשל, תושבי כנרת זכאים לזיכוי ממס בשיעור 12% עד תקרת הכנסה של 191,400 ₪.

תושב אמרנו? רגע, הגדרת 'תושב' לעניין ההנחות ממס מתייחסות ליחיד שמרכז חייו באותו ישוב וההטבה על הכנסה מיגיעה אישית, היינו מעבודה או מעסק. חברה בע"מ לא זכאית להטבת מס זו וגם מי שבתעודת הזהות רשומה כתובת של ישוב מזכה אך הוא לא מתגורר באותו ישוב דרך קבע לא יהיה זכאי להטבת המס.

הכנסתה השנתית של עדן, שכירה המתגוררת במושבה כנרת ועובדת בטבריה הינה כ-270,000 ₪ ולכן היא זכאית להנחת מס הכנסה בסך של עד 22,968 ₪ בשנה.

עדן לא ידעה על זכאותה זו עד שפנתה לבדיקת החזר מס לשנים 2019 ו-2020 וקיבלה החזר של עשרות אלפי שקלים לאחר שביצעה את החזר המס באמצעות מערכת Cashu הידידותית באתר Cashu.co.il.

הכלל הוא שעל מנת לזכות בהטבת המס כל השנה, יש להתגורר בישוב המזכה במשך 12 חודשים רצופים. בשנה הראשונה לתושבות יינתן הזיכוי באופן יחסי למשך התושבות. נדגים זאת בצורה פשוטה: מי שהפך לתושב המושבה כנרת ב-1 בפברואר 2020 יהיה זכאי להטבת מס רק אם השלים 12 חודשים מלאים עד 31 בינואר 2021. בשנת 2020 יהיה זכאי להטבה של 11/12 חודשים. שכיר יקבל את ההטבה עם הצגת אישור תושבות שניתן לקבל ממזכירות הישוב.

מי שחדל להיות תושב בישוב מזכה ולאחר שהיה תושב ישוב מזכה במשך 12 חודשים רצופים לפחות, יהיה זכאי בשנת עזיבת הישוב המזכה לזיכוי יחסי במס על פי תקופת התושבות ביישוב.

 

 

מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >