מועדפת
back to prev

ראיון עבודה – מה ללבוש?

התאימו את הלבוש לתפקיד – קוד הלבוש משתנה ממקום למקום ולרוב מתפקיד לתפקיד. באם הנכם/ן מתראיינים/ות לתפקיד של מנהל מחלקה במלון, ברור כי עליכם/ן להופיע לראיון העבודה בלבוש התואם, קרי מכנסיים מחוייטות, חולצה מכופתרת ואפילו עניבה. . המגיש/ה מועמדות ומתראיין/ת לתפקיד מורה למוזיקה, יוכל/תוכל להסתפק בחולצת טריקו רגילה ומכנס ג'ינס מסודר.

האם יש בגדים שכדאי ללבוש בראיון עבודה?

התאימו את הלבוש למסר שאתם/ן רוצים/ות להעביר – אומרים ש"הבגד עושה את האדם", ולכן אם אתם/ן מגיעים/ות לתפקיד הכולל אחריות רבה, דאגו להראות זאת ע"י לבוש מאופק ומסודר. חשוב להיראות טוב ולהרשים, לכן גם נזכור שהאופנה הנוכחית הכוללת קרע בג'ינס, הוא ממש לא הלבוש שיתאים לראיון העבודה.

לא בבגדים חשופים וגם לא בסנדלים – חולצה נטולת שרוולים (או גופייה) לא מתאימה לראיון עבודה. החום הישראלי אינו מהווה תירוץ להגעה לראיון עבודה בכפכפים או סנדלים, וגם מכנסיים קצרים לא מתקבלים על הדעת.

אסתטיקה כללית – לנשים – כדאי לשמור על מראה אסתטי ולא להתאפר בכבדות, לשני המינים חשוב לשים לב להגיינה אישית – גם אם מזג האוויר לוהט בחוץ, שימו לב לאיך שאתם/ן מריחים/ות, כדי שיהיה נעים לעמוד לידכם/ן.

לסיכום, בראיון עבודה הקפידו להתלבש כך שתרגישו בנוח עם עצמכם/ן וגם באופן מכובד שייצג אתכם/ן כראוי – זכרו שרושם ראשוני חשוב במצבים בהם אתם/ן נפגשים/ות עם אנשים בצורה פורמלית כמו ראיון עבודה, במיוחד כשזהו המפגש הראשון.

 

 © כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 

מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >