מועדפת
back to prev

מימוש הפיקדון בחמש שנים ראשונות

במהלך חמש השנים הראשונות מסיום שירות החובה, ניתן לממש את כספי הפיקדון לטובת שש מטרות שנקבעו בחוק. 

 

מימוש הפיקדון ב 5 שנים ראשונות 

 

1. מימוש הפיקדון למטרת לימודים

ניתן לממש את כספי הפיקדון לצורך תשלום שכר לימוד, טרק במוסדות לימוד שאר שקיבלו הכרה על ידי משרדי הממשלה השונים הקבועים בחוק. כספי הפיקדון יועברו ישירות מהבנק למוסד הלימודים עם הצגת המסמכים המפורטים בטופס "בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי"בסניפים ייעודיים של בנק לאומי או באחד מסניפי בנק פועלים. יש לקרוא היטב את ההנחיות בטופס תחת מטרה זו, כדי לאפשר את מימוש הפיקדון ללא עיכוב. 

בעת ההרשמה ללימודים, תקבלו שובר לתשלום ממוסד הלימודים שיש להציג בבנק. כספי הפיקדון יועברו ישירות מהבנק למוסד הלימודים כנגד הצגת שובר זה.

חשוב לוודא שמוסד הלימודים מופיע ברשימת המוסדות המוכרים שבאתר שלנו.

מוסדות מוכרים למימוש הפיקדון

2. מימוש הפיקדון למטרת הכשרות מקצועיות

ניתן לממש את כספי הפיקדון לצורך תשלום להכשרה מקצועית, שקיבלו הכרה על ידי משרדי הממשלה השונים הקבועים בחוק. כספי הפיקדון יועברו ישירות מהבנק למוסד הלימודים עם הצגת המסמכים המפורטים בטופס "בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי"בסניפים ייעודיים של בנק לאומי או באחד מסניפי בנק פועלים. יש לקרוא היטב את ההנחיות בטופס תחת מטרה זו, כדי לאפשר את מימוש הפיקדון ללא עיכוב.

  • כמו במקרה של לימודים גם בעת התשלום להכשרה תקבלו שובר לתשלום ממוסד הלימודים, שאותו עליכם יהיה להציג בסניף הבנק. כספי הפיקדון יועברו ישירות מהבנק למוסד הלימודים כנגד הצגת שובר זה.
  • חשוב לוודא שמוסד הלימודים מופיע ברשימת המוסדות המוכרים שבאתר שלנו.

מוסדות מוכרים למימוש הפיקדון

 

3. מימוש הפיקדון למטרת לימודי נהיגה

ניתן להשתמש בכספי הפיקדון לצורך מימון לימודי נהיגה ברכב פרטי בכל בתי הספר לנהיגה/מורים פרטיים, המוכרים במשרד התחבורה. ​כספי הפיקדון יועברו ישירות למוסד הלימודים/חשבונו של מורה הנהיגה עם הצגת המסמכים המפורטים בטופס "בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי"בסניפים ייעודיים של בנק לאומי או באחד מסניפי בנק פועלים.יש לקרוא היטב את ההנחיות בטופס תחת מטרה זו, כדי לאפשר את מימוש הפיקדון ללא עיכוב. 
כספי הפיקדון יועברו ישירות למוסד הלימודים/חשבונו של מורה הנהיגה, כנגד הצגת חשבונית מס על שיעורים שבוצעו בפועל ושלא שולמו עדיין.   

4. מימוש הפיקדון למטרת הקמת עסק      

ניתן להשתמש בכספי הפיקדון לפתיחת עסק חדש ע"י יחיד עצמאי, הקמה / הצטרפות לשותפות, או הקמת חברה בע"מ ורק במידה ונעשו לאחר השחרור. כספי הפיקדון יועברו ישירות אליכם עם הצגת המסמכים המפורטים בטופס "בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי"בסניפים ייעודיים של בנק לאומי או באחד מסניפי בנק פועלים. יש לקרוא היטב את ההנחיות בטופס תחת מטרה זו, כדי לאפשר את מימוש הפיקדון ללא עיכוב.

שימו לב! לא ניתן להעניק ייפוי כוח לאדם מטעמכם למשיכת כספי הפיקדון עבורכם למטרה זו.

5. מימוש הפיקדון למטרת נישואין

ניתן להשתמש בכספי הפיקדון למטרת נישואין שנערכו לאחר תום השירות. כספי הפיקדון יועברו ישירות אליכם עם הצגת המסמכים המפורטים בטופס "בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי"בסניפים ייעודיים של בנק לאומי או באחד מסניפי בנק פועלים. יש לקרוא היטב את ההנחיות בטופס תחת מטרה זו, כדי לאפשר את מימוש הפיקדון ללא עיכוב.             

לא ניתן להעניק ייפוי כוח לאדם מטעמכם למשיכת כספי הפיקדון עבורכם למטרה זו.

6. מימוש הפיקדון למטרת דיור

ניתן לממש את כספי הפיקדון למטרת דירת מגורים, שנרכשה לאחר תום השירות, ובתנאי שההמחאה נרשמה לפקודת מוכר הדירה בלבד! כספי הפיקדון יועברו ישירות לבעל הבית/לקבלן, עם הצגת המסמכים המפורטים בטופס "בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי"בסניפים ייעודיים של בנק לאומי או באחד מסניפי בנק פועלים. יש לקרוא היטב את ההנחיות בטופס תחת מטרה זו, כדי לאפשר את מימוש הפיקדון ללא עיכוב.

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 

מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >