מועדפת
back to prev

מי קורא את קורות החיים שלך?

בעבר הלא, רחוק מלאכת סינון קורות החיים הייתה כרוכה בקריאה מדוקדקת של כל מסמך שהגיע. קורות החיים היו ממויינים ומתוייקים לפי קטגוריות או אינדקסים חשובים לארגון, לדוגמא: עיר מגורים, השכלה, שנות ניסיון, גיל, מין או כל דוגמא אחרת.

קורות החיים מופצים לעשרות גורמים בתוך הארגון

כיום, רוב הארגונים הגדולים, בניהם חברות השמה, משתמשים במערכות מיוחדות המסוגלות לקרוא ולנתח קורות חיים באופן אוטומטי. המערכת מקבלת מאות קורות חיים ומסוגלת לשלוף אותם בהתאם לחתכים או חיתוכים מיוחדים, ובכך עוזרת לארגון לסנן מועמדים/ות רלוונטים/ות לתפקיד ספציפי.

הבעיה הגדולה היא, שמערכות אלה, שלא כמו בני אדם, מוגבלות ביכולת שלהן לנתח את המידע המופיע על גבי המסמך הנסרק. לדוגמא, הן אינן מסוגלות לקרוא ,ברוב המקרים, מסמכי PDF וכמעט אף מסמך פרט למסמכי וורד, הן לא מסוגלות לקרוא מידע אשר מופיע בכותרות,לזהות תמונות או אייקונים המופיעים במסמכים והן אף עלולות להתבלבל ולקטלג את קורות החיים במקומות אחרים.

לכן חשוב להקפיד על מספר כללים בזמן כתיבת קורות חיים:

איזה קובץ לשלוח? שלחו קורות חיים בקובץ וורד בלבד. עדיפות לקבצים אשר להם סיומת doc. ישנן מערכות המסוגלות לנתח קבצי pdf, אך אין להסתמך על כך כי לא כל המערכות מסוגלות לכך.

יש לכתוב את כל קורות החיים, לרבות הכותרות, בגוף המסמך בלבד. אל תכתבו את פרטיכם/ן בכותרות מכיוון שמערכות הסינון אינן מסוגלות לנתח את מה שכתוב בכותרות.

השתמשו בפונט רגיל (דוד, אריאל, טהומה). מומלץ לא להשתמש בפונטים מיוחדים או בוורד ארט, כיוון שאלה בדך כלל פונטים פחות קלים לקריאה זריזה.

כתבו במבנה סטנדרטי. אין זה המקום להיות יצירתיים/ות או להוסיף כל מיני אייקונים לקורות החיים.

חיילים/ות משוחררים/ות – גם אם נראה לכם/ן שההיסטוריה שלכם/ן קצרה מלמלא דף, כתבו קורות חיים וצרפו אותם לפניה למשרה. ישנן מערכות אשר לא קולטות מועמדים אשר להם אין קורות חיים. אנו במועדפת, מודעים לכך שלרוב המשוחררים/ות אין עדיין קורות חיים, ועושים כל מאמץ להתייחס לכולם/ן. אך גם לנו הרבה יותר קל להתייחס למועמד/ת אשר מצרף/ת קורות חיים.

 

לקבלת הצעת עבודה מועדפת לחצו כאן

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ "כל העבודות לחיילים משוחררים"

מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >