מועדפת
back to prev

מלגות לימודים

חיילים/ות משוחררים/ות רבים/ות מעוניינים/ות להתחיל ללמוד מיד לאחר השחרור, אך לא לכולם יש את האמצעים הכלכליים לממן את הלימודים. לכן יש אפשרות למלגות הניתנות לחיילים/ות משוחררים/ות בלבד. חלק מן המלגות מגיעות מגופים פרטיים, וחלקן ממוסדות חינוכיים כאלו או אחרים. גובה המלגות משתנה אף הוא, והוא יכול להגיע למימון מלא של הלימודים. תמיד מומלץ לבדוק אם ישנה אופציה לקבל מספר מלגות בו זמנית, וכך ליהנות ממספר הטבות, אך זאת ניתן לברר רק באופן פרטני.

 

מלגות לימודים לחחילים משוחררים

להלן מידע על מספר מלגות המיועדות לחיילים/ות משוחררים/ות בלבד:

קרן מפעל הפיס

קרן המלגות של מפעל הפיס, מיועדת לחיילים/ות משוחררים/ות, ששירתו במערך הלוחם (לא בהכרח לוחמים!), ומצבם הכלכלי חברתי לא מאפשר להם/ן ללמוד במוסד להשכלה גבוהה.
קרן מפעל הפיס מציעה מלגה בסך 10,000 ₪ , המשמשת עבור שכר לימוד לשנה לסטודנט/ית. הקרן מממנת לימודים לתואר ראשון במוסד אקדמי מוכר בלבד, וניתן ליהנות מהטבות הקרן עד שלוש שנות לימוד ברציפות.


 

קרן דלק

קרן דלק בחסות חברת דלק, מציעה מלגה לחיילים/ות משוחררים/ות, שסיימו שירות של 28 חודשים לפחות, אך נותנת עדיפות לחיילים/ות מהמערך הלוחם.
הקרן מחלקת 100 מלגות בכל שנה, ובתמורה לכל מלגה, מחוייב מקבל המלגה לתרום לקהילה דרך עמותת "ידידים". יש לתרום ארבע שעות בשבוע, 130 שעות, עבור שנת לימוד אקדמאית. המלגה הניתנת הינה בסכום של 10,000 ₪ לשנת לימוד, לתואר ראשון במוסד מוכר בארץ בלבד.
ניתן ליהנות מהמלגה עד לארבע שנות לימוד רצופות.


 

IMPACT

אימפקט, הינה מלגה הקיימת מ-2002, וממומנת על ידי האגודה למען החייל. המלגה ניתנת רק לחיילים/ות משוחררים/ות שהיו לוחמים/ות בשירות הצבאי, ושבעקבות מצבם/ן הכלכלי, אינם/ן יכולים/ות ללמוד במוסדר להשכלה גבוהה.
המלגה ניתנת עבור כל לימודים אקדמאיים בארץ המוכרים על ידי משרד החינוך או משרד התעסוקה.
גובה המלגה הינו 4,000 דולר לשנת לימודים, ובתמורה, יש לבצע תרומה לקהילה בהיקף של ארבע שעות שבועיות ולשמור על קשר עם התורם הממן מחו"ל.


 

קרן גרוס

קרן גרוס הינה מלגה עבור חיילים/ות משוחררים/ות שניצלו את רוב כספי הפיקדון שלהם/ן (כלומר שנשאר להם/ן 3,000 ש''ח או פחות).
מקבלי/ות המלגה מחוייבים/ות ללמוד לפחות 12 שעות שבועיות, לתרום ארבע שעות שבועיות במסגרת הפרויקטים השונים של היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטה, השתתפות בטקס הפתיחה, סיום שנת פעילות, סדנת רכז פעם בסמסטר ושתי הרצאות בנושאים חברתיים במהלך השנה.
המלגה הינה בגובה של 4500 ₪ לשנה.


קרן איסלר

מטרתה של קרן איסלר, היא לעזור, לקדם ולעודד את החינוך, האומנות והתרבות בקרב החיילים/ות המשוחררים/ות, ובנוסף, לתת סיוע למשפחות שכולות והקמתם/ן של מתקנים לעזרת נכי צה"ל.

הקרן מחלקת לחיילים/ות המשוחררים/ות בכל שנה 75 מלגות בגובה 4,500 ₪ כל אחת, והיא ניתנת רק ללומדים/ות במכללות איזוריות, ולגרים/ות בפריפריה ובעיירות פיתוח.

המלגה ניתנת רק לאלו ששירתו שירות מלא בצה"ל, במג"ב, או בעלי/ות אישור לימודים לתואר ראשון באחת מהמכללות האיזוריות הבאות: מכללת רופין, מכללת אשקלון, מכללת גליל מערבי, מכללת אחווה, מכללת יהודה ושומרון, מכללת ספיר, מכללת צפת, מכללת תל חי מכללת עמק הירדן, מכללת עמק יזרעאל או מכללת בית ברל.
המלגה הינה חד פעמית.


לסיכום, לחיילים/ות משוחררים/ות מגיעות מגוון מלגות, הניתנות להתאמה בהתאם לאופי השירות הצבאי.
המלגות מגיעות מגופים ומקרנות פרטיים וממשלתיים ולמטרות לימוד שונות, כאשר לכל קרן יש את הערכים אותם היא מעוניינת לקדם.
במידה ויש לכם/ן שאלה בנוגע לזכאותכם/ן למלגה מסוימת או לגבי מלגות נוספות המיועדות לא בהכרח לחיילים/ות משוחררים/ות, אנו מציעים לכם/ן לפנות אל מוסדות הלימוד .

 

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 

מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >