מועדפת
back to prev

מלגות לימודים

מלגות לימודים לחחילים משוחררים

מגוון אפשרויות לתשלום שכר לימודים

חיילים/ות משוחררים/ות רבים/ות מעוניינים/ות להתחיל ללמוד מיד לאחר השחרור, אך לא לכולם יש את האמצעים הכלכליים לממן את הלימודים.
לכן יש אפשרות למלגות הניתנות לחיילים/ות משוחררים/ות בלבד. חלק מן המלגות מגיעות מגופים פרטיים, וחלקן ממוסדות חינוכיים כאלו או אחרים. גובה המלגות משתנה אף הוא, והוא יכול להגיע למימון מלא של הלימודים.
תמיד מומלץ לבדוק אם ישנה אופציה לקבל מספר מלגות בו זמנית, וכך ליהנות ממספר הטבות, אך זאת ניתן לברר רק באופן פרטני.

להלן מידע על מספר מלגות המיועדות לחיילים/ות משוחררים/ות בלבד:

קרן מפעל הפיס
קרן המלגות של מפעל הפיס, מיועדת לחיילים/ות משוחררים/ות, ששירתו במערך הלוחם (לא בהכרח לוחמים!), ומצבם הכלכלי חברתי לא מאפשר להם/ן ללמוד במוסד להשכלה גבוהה.
קרן מפעל הפיס מציעה מלגה בסך 10,000 ₪ , המשמשת עבור שכר לימוד לשנה לסטודנט/ית. הקרן מממנת לימודים לתואר ראשון במוסד אקדמי מוכר בלבד, וניתן ליהנות מהטבות הקרן עד שלוש שנות לימוד ברציפות.

קרן דלק
קרן דלק בחסות חברת דלק, מציעה מלגה לחיילים/ות משוחררים/ות, שסיימו שירות של 28 חודשים לפחות, אך נותנת עדיפות לחיילים/ות מהמערך הלוחם.
הקרן מחלקת 100 מלגות בכל שנה, ובתמורה לכל מלגה, מחוייב מקבל המלגה לתרום לקהילה דרך עמותת "ידידים". יש לתרום ארבע שעות בשבוע, 130 שעות, עבור שנת לימוד אקדמאית. המלגה הניתנת הינה בסכום של 10,000 ₪ לשנת לימוד, לתואר ראשון במוסד מוכר בארץ בלבד.
ניתן ליהנות מהמלגה עד לארבע שנות לימוד רצופות.

IMPACT
אימפקט, הינה מלגה הקיימת מ-2002, וממומנת על ידי האגודה למען החייל. המלגה ניתנת רק לחיילים/ות משוחררים/ות שהיו לוחמים/ות בשירות הצבאי, ושבעקבות מצבם/ן הכלכלי, אינם/ן יכולים/ות ללמוד במוסדר להשכלה גבוהה.
המלגה ניתנת עבור כל לימודים אקדמאיים בארץ המוכרים על ידי משרד החינוך או משרד התעסוקה.
גובה המלגה הינו 4,000 דולר לשנת לימודים, ובתמורה, יש לבצע תרומה לקהילה בהיקף של ארבע שעות שבועיות ולשמור על קשר עם התורם הממן מחו"ל.

קרן גרוס
קרן גרוס הינה מלגה עבור חיילים/ות משוחררים/ות שניצלו את רוב כספי הפיקדון שלהם/ן (כלומר שנשאר להם/ן 3,000 ש''ח או פחות).
מקבלי/ות המלגה מחוייבים/ות ללמוד לפחות 12 שעות שבועיות, לתרום ארבע שעות שבועיות במסגרת הפרויקטים השונים של היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטה, השתתפות בטקס הפתיחה, סיום שנת פעילות, סדנת רכז פעם בסמסטר ושתי הרצאות בנושאים חברתיים במהלך השנה.
המלגה הינה בגובה של 4500 ₪ לשנה.


קרן איסלר
מטרתה של קרן איסלר, היא לעזור, לקדם ולעודד את החינוך, האומנות והתרבות בקרב החיילים/ות המשוחררים/ות, ובנוסף, לתת סיוע למשפחות שכולות והקמתם/ן של מתקנים לעזרת נכי צה"ל.

הקרן מחלקת לחיילים/ות המשוחררים/ות בכל שנה 75 מלגות בגובה 4,500 ₪ כל אחת, והיא ניתנת רק ללומדים/ות במכללות איזוריות, ולגרים/ות בפריפריה ובעיירות פיתוח.

המלגה ניתנת רק לאלו ששירתו שירות מלא בצה"ל, במג"ב, או בעלי/ות אישור לימודים לתואר ראשון באחת מהמכללות האיזוריות הבאות: מכללת רופין, מכללת אשקלון, מכללת גליל מערבי, מכללת אחווה, מכללת יהודה ושומרון, מכללת ספיר, מכללת צפת, מכללת תל חי מכללת עמק הירדן, מכללת עמק יזרעאל או מכללת בית ברל.
המלגה הינה חד פעמית.


לסיכום, לחיילים/ות משוחררים/ות מגיעות מגוון מלגות, הניתנות להתאמה בהתאם לאופי השירות הצבאי.
המלגות מגיעות מגופים ומקרנות פרטיים וממשלתיים ולמטרות לימוד שונות, כאשר לכל קרן יש את הערכים אותם היא מעוניינת לקדם.
במידה ויש לכם/ן שאלה בנוגע לזכאותכם/ן למלגה מסוימת או לגבי מלגות נוספות המיועדות לא בהכרח לחיילים/ות משוחררים/ות, אנו מציעים לכם/ן לפנות אל מוסדות הלימוד .

 

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 

מידע מקצועי

עבודה לחיילים משוחררים
הרגע השתחררת מהצבא וכמובן שהדבר שרץ בראש עוד בדרך לבקו"ם הוא, אני צריך למצוא עבודה! עדיפות לעבודה לחיילים משוחררים דבר ראשון, אין מה להילחץ חיילים משוחררים הם אוכלוסייה מאוד מבוקשת בשוק העבודה היום. ולכן, העבודה...
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת
על פי חוק הביטוח הלאומי משולם מענק חד פעמי לחיילים משוחררים משירות חובה, או למי שסיימו שירות לאומי תקופה של 24 חודשים (מי שהפסיקה את השירות לרגל נישואין, בתנאי שהשלימה 6 חודשי שירות לפחות ונישאה תוך 30 ימים מיום הפסקת...
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
הרגע השתחררת מהצבא וכמובן שהדבר שרץ בראש עוד בדרך לבקו"ם הוא, אני צריך למצוא עבודה! עדיפות לעבודה לחיילים משוחררים דבר ראשון, אין מה להילחץ חיילים משוחררים הם אוכלוסייה מאוד מבוקשת בשוק העבודה היום. ולכן, העבודה...
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
הפיקדון האישי הוא סכום כסף הניתן לחיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי-אזרחי, בהתאם לאורך השירות ואופיו. סכומי הזכאות נצברים ומחושבים על בסיס חודשי.
קרא עוד >
קורות חיים
קורות חיים הינם כרטיס הביקור שלכם כשאתם מחפשים עבודה. גם כשמחפשים עבודה לחיילים משוחררים. קו"ח כתובים היטב ישיגו לכם ראיון עבודה ואף יגדילו את הסיכויים שלכם בקבלת העבודה עצמה. תפקיד קורות החיים הם בראש ובראשונה...
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
ברוב מקומות העבודה כיום כאשר תגישו מועמדות תתבקשו לעבור מבחני מיון ממוחשבים ו/או ראיון עבודה אישי. המראיינים מחפשים לראות אם יש לכם פוטנציאל לעבוד בחברה ולאופי העבודה של הארגון. על המראיין להיות סוג של "נביא". יש לו...
קרא עוד >
שכר והטבות
באחריותכם לדרוש את הזכויות שלכם! כחיילים משוחררים מגיעים לכם מגוון גדול של הטבות. מענק עבודה מועדפת, מענק שחרור, פיקדון ללימודים, מס הכנסה מוקטן, הנחות במגוון מוסדות ובתי עסק, דמי אבטלה.....והרשימה עוד ארוכה. אליכם לד...
קרא עוד >
טיפים לחיים באזרחות
מהיום ואילך כל החלטה שלכם תלויה בכם. באם תחליטו לטוס לחו"ל לטיול או לימודים, לעבוד בעבודה מועדפת, להתחיל בלימודים, לעזוב את הקן המשפחתי ולגור לבד ועוד הרבה התחבטויות מחכות לכם. בסיכומו של דבר באם תחליטו לפנות ימינה או...
קרא עוד >
לימודים אחרי שירות צבאי
אחרי סיום השירות הצבאי מגיע השלב שבו אתם המפקדים של עצמכם. עליכם להחליט מה תעשו מחר והיכן תהיו בעוד 5 שנים. על מנת להגיע ליעד הנכם חייבים לבחור בדרך אשר יוביל אותכם ליעודכם הנכסף. רבים מכם יבחרו בלימודים כדרך להשגת הי...
קרא עוד >