מועדפת
back to prev

מסחר בפורקס- להכנס לשוק ההון מייד אחרי הצבא

זהו, השתחררתם/ן? עכשיו אתם/ן עם הפנים קדימה, ומוכנים/ות לאכול את העולם הגדול בלי מלח. בטח אתם/ן מתכננים/ות (אם לא עשיתם/ן זאת כבר במהלך השמירות המשעממות) את הטיול שלכם/ן ומחפשים/ות דרך להשיג אותו וכמה שיותר מהר. שמעתם/ן פעם מחבר/ה שאפשר לשבת בבית על כוס קפה מול המחשב ולעשות לא מעט כסף באמצעות מסחר במט"ח. מבחינתכם/ן, זה גם יכול להיות מושלם בתור הכנסה נוספת לעבודה. אז לפני שאתם/ן מזנקים/ות קדימה, הנה כמה דברים שכדאי לדעת על התחום הזה.
 

מסחר בפורקס- להכנס לשוק ההון מייד אחרי הצבא

 

קצת על התחום

מסחר במט"ח, או בשמו האחר "פורקס", הוא ביצוע עסקאות החלפה בין שני מטבעות. הרווח נוצר כתוצאה מההבדלים בשערי החליפין של המטבעות- כאשר מטבע מסוים נקנה, השער שלו מתחזק לעומת שערו של המטבע הנמכר. לעומת המסחר במניות או באגרות חוב, המסחר במט"ח הוא דו צדדי - העסקאות נעשות בצמדי מטבעות, כאשר התחזקות של מטבע אחד מורה בהכרח על החלשותו של האחר. לכן, בכל עסקה במט"ח, על הסוחר/ת להחליט באיזה צמד מטבעות הוא/היא משתמש/ת - המטבע שיקנה, הוא זה שעומד להתחזק באופן המשמעותי ביותר, והתשלום עליו יעשה באמצעות המטבע שעומד להחלש באופן המשמעותי ביותר. רבים/ות מהסוחרים/ות בפורקס, במיוחד אלה העושים/ות זאת באופן פרטי, הם/ן סוחרי/ות יום, הבונים/ות על התנודתיות הרבה של המטבעות במהלך היום, אותן כמובן יש לדעת לנצל לצורכי המסחר.
יש גם סוחרים/ות, הסוחרים/ות לטווח ארוך, המסכמים/ות על שער מסוים של המטבע, שבו באופן אוטומטי תתבצע עסקה. מבולבלים/ות? זהו אכן רק מידע מאוד בסיסי ועל קצה המזלג. אם חשבתם/ן שכבר מחר תתרווחו לכם/ן מול המחשב ותתחילו להריץ עסקאות אז חכו רגע. כדאי לעשות קודם שיעורי בית...
 

ללמוד את התחום לפני שניגשים לתכלס

 
בשנים האחרונות, נפתח מאוד תחום הפורקס בעקבות פתיחתם של אפיקי השקעה חדשים, פתיחת שווקים בחו"ל ותהליכים נוספים. עם זאת, התחום כרוך בלקיחת לא מעט סיכונים, ולכן כדאי ללמוד אותו בטרם נכנסים לעניין. ישנן מספר דרכים ללמוד את התחום:
 

לימוד במסגרות לימוד

 ישנם כיום קורסים במכללות, הנעשים בצורה מקיפה, ומלמדים אתכם/ן מא' ועד ת' את כל העקרונות של המסחר בפורקס. אם זהו קורס מקיף, תלמדו במקביל גם על אפיקי השקעה אחרים בשוק ההון, כמו: מניות ואופציות, ומידע שיכול לסייע לכם/ן, אם לא עכשיו, אז בעתיד. אפשר גם להעזר במדריכי/ות הקורס, ולהתייעץ עימם/ן לפני ביצוע עסקאות, כבר במהלך הקורס. מצד שני, הלימוד אינו אישי, כך שקצב הלימוד אינו תמיד מתאים לכולם/ן.
 

אימון אישי למסחר בפורקס

באימון אישי, העבודה נעשית מול המסך בזמן אמת, וניתן לראות כיצד דברים קורים ולקבל הדרכה תוך כדי. עם זאת, חייבים למצוא מאמן/ת אישי/ת טוב/ה, המכיר/ה את התחום על בוריו.
 

לימוד פורקס באינטרנט

 
ברשת ישנם חומרים טובים רבים, כמו כאן למשל, המעניקים מושג כיצד עובד המסחר בפורקס. חייבים לעשות סינון של חומרים, וללמוד עם הרבה משמעת עצמית ורצינות.

 

הצטרפות לחדרי מסחר און ליין

חדרים אלה, מנוהלים על ידי מדריך/ה עימו/ה ניתן להתייעץ בכל רגע נתון, כל עוד זוהי שעת הפעילות של החדר. זוהי שיטה טובה, אך כדאי לרכוש בסיס לפני שניגשים למסחר.
מדוע בעצם המסחר במט"ח מושך רבים כל כך?
לא סתם הפך שוק המט"ח להיות השוק הגדול בעולם, יש לו מספר יתרונות: ראשית, ניתן לעסוק בו 24 שעות ביממה כמעט שבעה ימים בשבוע (מלבד יום ראשון). המסחר מתקיים 24 שעות ביממה (לעומת מסחר במניות, למשל, המסתיים בשעות הערב), ומאפשר להגיב באופן מיידי לאירועים המתרחשים, היכולים, לדעתכם/ן, להשפיע על שערי המטבעות שברשותכם/ן. כך ניתן להרוויח יותר ולהפסיד פחות. זהו שוק פיננסי, שתמיד יהיו בו קונים ומוכרים, והנזילות בו היא רבה. יתרון נוסף, הוא שהמסחר נעשה ללא עמלות (לעומת עסקאות הנעשות במניות או אפיקי השקעה אחרים). ישנה אפשרות להתחיל לסחור בהשקעת סכום התחלתי מינימלי. באמצעות מינוף של 1:100 ,יכול אדם שהפקיד, לדוגמה, סכום התחלתי של 10,000 דלר להרוויח אפילו 100,000 דולר.
מסחר במט"ח הופך לפופולארי יותר ויותר בקרב משקיעים/ות מכל הסוגים - מתחילים/ות ומנוסים/ות כאחד. כל עוד עושים זאת נכון, מתקדמים לאט לאט ותוך כדי למידה, ולא עושים צעדים פזיזים, אפשר לראות זאת כעבודה, או לפחות כהשלמת הכנסה יפה.
 
© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 
מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >