מועדפת
back to prev

סוגי מבחני מיון

מבחני מיון לעבודה נועדו לבחון את תאימות מספר מועמדים/ות למשרה מסויימת בו זמנית, ובכך לחסוך זמן של ראיון עבודה אישי לכל אחד/אחת. בפרק זה, ניתן מידע על שני סוגים עיקריים של מבחני מיון, בהם משתמשות רוב החברות הגדולות כיום.

 

כלים מיוניים לבחירת מועמד ראוי:

כאן נבחנת רמת האינטליגנציה, IQ, של הנבחן/ת. המבחנים כוללים: תחומי ידע כללי, היגיון (לוגיקה), סדרות חשבוניות, התאמת צורות ומבחני זיכרון (יתכנו מבחנים נוספים על פי צרכי הארגון והתפקיד הספציפיים).
פרק זה יכול להתבצע בישיבה מול מחשב או ליד שולחן בכתיבה בדפי בחינה. כל מבחן מוגבל בזמן, ובנוי כך שתתקשו לענות על כל שאלות המבחן בטרם יסתיים פרק הזמן המוקצב לו.
חשוב לזכור שאין להילחץ, ושיש לענות על כל שאלה ברוגע ובסבלנות. ניחוש תשובות נכונות בגלל עייפות, חוסר סבלנות או פחד מחוסר זמן, יפגעו בכם/ן ולא יעידו על רמת האינטליגנציה האמיתית שלכם/ן.

 

מבחנים הפסיכולוגיים:

מבחני מיון כוללים מגוון מבדקים, שבחלקם הכוונה האמיתית העומדת מאחורי המבדק, נסתרת מעיני הנבחן. חלק מהמבדקים נכללים במבחני החשיבה (תיאור תמונות, העתקת צורות, ציור דמות או עץ, unseen או השלמת משפטים ועוד).

בנוסף, יכללו המבדקים גם ראיון אישי מול איש מקצוע, פסיכולוג, וכן תיתכן גם השתתפות בדינאמיקה קבוצתית.
הדינאמיקה הקבוצתית כוללת דיונים קבוצתיים- משימה קבוצתית, שבה כל המשתתפים/ות צריכים/ות להגיע להחלטה משותפת תוך פרק זמן מוגדר.
המשתתפים/ות נבחנים/ות על התנהגותם/ן ולא רק על יכולת עמידתם/ן במשימה בזמן הקצוב. נבחנות בעיקר תכונות של יכולת מנהיגות (או לחילופין שתלטנות ותוקפנות), כושר שכנוע, פתרון בעיות ועוד.
במבחני מיון פסיכולוגיים קבוצתיים, חשוב לדעת שמי שלא מדבר/ת ורק "הולך/ת עם העדר" לא משאיר/ה הרבה רושם על הבוחנים. גם אם כושר מנהיגות זה לא הצד החזק שלכם/ן, תנו מאמץ במהלך המבחן, ואילו רק לשם העובדה שישמו לב אליכם/ן ויזכרו אתכם/ן.

 

איך מתכוננים:

יש מכונים מיוחדים היכולים להכין אתכם/ן למבחני המיון הארוכים, ע"י תרגול סיטואציות ומבחנים ממבחני המיון לעבודה עצמם. ברוב המקרים, מכיוון שאין מבחני מיון, לא בודקים ידע מקצועי, אלא מרכיבי אישיות- תודעת שירות, יכולת עבודת צוות, אמינות ויושר. 

תכונות אלה לא ממש ניתן לתרגל, אבל בהחלט ניתן לתרגל את רמת הביטחון העצמי בקבוצה, כך שבמבחני מיון לא תתקלו בבעייתיות בתחום זה.

לקבלת הצעת עבודה מועדפת לחצו כאן

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ "כל העבודות לחיילים משוחררים"

 

מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >