מועדפת
back to prev

עבודה בסטרט אפ

בעבר כששאלו אימהות יהודיות טובות, במה תרצו שילדיכם יעבוד, הן היו עונות, שהן חולמות שהילד שלהן יהיה רופא, עורך דין, או נגן כינור. היום כששואלים אימא יהודייה במה תרצי שילדך יעבוד, אפשר להניח שמבין התשובות נמצא גם שלא משנה במה, רק שימצא עבודה בחברת סטארטאפ או הייטק.
 
 
אפשר להבין את אותן אימהות שמעוניינות בכך, מדובר בעבודה מאתגרת, שמשלבת תחומים שונים, בדרך כלל, בוודאי בסטארטאטפים מבוססים, מדובר על עבודה עם תנאים טובים, הן מבחינת שכר (5 ספרות), והן בתנאים הסוציאליים שהעובד נהנה מהם, על כך אפשר להוסיף גם את הדימוי הטוב, השם, התדמית. מספיק לפתוח את מדורי הכלכלה ולגלות עד כמה הביקוש גדול, הן בקרב חברות סטארטאפ שמחפשות עובדים ומעוניינות להציע להם תנאים מאוד טובים והן מהצד השני, מרבית הצעירים מעוניינים למצוא עבודה בחברת סטארטאפ.
 

יתרונות וחסרונות של עבודה בחברת סטארטאפ

 
לפני שנציג את היתרונות בעבודה בחברת סטארטאפ,והם רבים, קחו בחשבון שאנחנו נציג גם כמה חסרונות, החיים הם לא בהכרח רק ורודים בתחום. אך למה שנתחיל בדברים שליליים? נתחיל בטוב.
 
לעבודה בחברת סטארטאפ יתרונות רבים. ראשית, מדובר בעבודה מ"אפס", כלומר מתחילים עם המוצר מהבסיס של הבסיס שלו, אתם נמצאים שם בשלב שבו הכל ראשוני ואתם עוזרים לקדם אותו. זה אתגר לא קטן, זה דורש הרבה אחריות ומאמץ, אך התגמול בעתיד יכול להיות עצום, לא משנה אם זה בצורת אקזיט (כמו שלא מעט סטארטאטפים חולמים לעשות) או אם המוצר מצליח ואתם משווקים אותו. שנית, חברה מסוג זה, אין עדיין הרגלי ניהול, חוקים, היררכיות ברורות, יש הטוענים שעבודה בחברת סטארטאפ מתאימה יותר לאנשים בעלי רוח חופשית. זה אידיאלי למי שחרד מכל העניין של חוקים ותקנות, וניהול קשוח. שלוש,הרבה פעמים מדובר על חברות קטנות, שהאווירה בהן היא הרבה יותר נעימה, יותר פשוטה, יותר חברתית. התמונות שראיתם לא פעם בחברות הייטק, של חבר'ה בימי גיבוש, אלה דברים שחברות סטארטאפ נהנים מהם הרבה יותר, ובקטע חברי.
 
 
כמו שציינו, לעבודה בחברת סטארטאפ יש גם צדדים פחות נעימים. ראשית, מדובר על עבודה של שעות רבות. העובדה שהמוצר הוא רק בחיתוליו, מאלץ לא פעם לעבוד שעות רבות ולעיתים גם מהבית. זה לא קל. שנית, בתחילת הדרך, בוודאי אם אין משקיע שעומד מאחורי החברה, השכר יכול להיות נמוך, ייתכן שייקח זמן עד שנגיע לשכר של 5 ספרות ולתנאים הטובים. מצד שני יש לציין, שלא מעט חברות מציעות בתמורה אופציות או הבטחה חוזית שהשכר יעלה באופן משמעותי ברגע שיתאפשר. גם זו נחמה. שלוש, העובדה שמדובר בחברה קטנה ולא בהכרח מסודרת מבחינה ניהולית, עלול ליצור מצב בו במקום לעשות רק את עבודתכם, תעשו עבודות נוספות, כחלק מהמאמץ הקבוצתי. זה לא תמיד נוח ונעים אך עם הזמן, גם זה יסתדר מן הסתם.
 
אז עבודה בחברת סטארטאפ טומנת בחובה הרבה יתרונות, חסרונות, אבל האימא היהודייה תמשיך לרצות שהילד שלה יעבוד בחברה כזו.
 
עבודה מועדפת בחברות סטארטאפ.
 

לקבלת הצעת עבודה מועדפת לחצו כאן

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ "כל העבודות לחיילים משוחררים"

 
מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >