מועדפת
back to prev

10 עובדות מעניינות על עבודה מועדפת בתחנות דלק

עבודה מועדפת הינה אופציה העומדת בפני חיילים משוחררים אשר רוצים להתחיל מיד בעבודה ומקלה עליהם את המעבר בין החיים כחיילים לבין החיים כאזרחים. עבודה מועדפת הינה עבודה במשך 6 חודשים במקומות אשר הוגדרו כמתאימים לעבודה כזו על ידי המדינה, כמו תחנות דלק, למשל, ובסופה, נוסף על המשכורת החודשית תקבלו מענק עבודה מועדפת העומד נכון לכתיבת שורות אלו על כ-9,695 ₪.

בודקים אפשרות להתחיל בעבודה מועדפת בתוך תחנות דלק באזור שלכם? הנה 10 עובדות שיעניינו אתכם:

1. תחנות דלק נחשבות למקום העבודה הפופולארי ביותר לעבודה מועדפת, אך חשוב לדעת שישנם עוד מקומות רבים אליהם תוכלו לפנות לעבודה כזו כמו בתי מלון, אתרי בנייה, אתרים חקלאיים, מפעלים ועוד.

2. עבודה מועדפת מתאימה לא רק לחיילים וחיילות משוחררים, אלא גם לאלו שהשלימו 24 חודשי שירות לאומי.

3. בנות שהתחתנו בתקופת השירות הצבאי שלהן, אם השלימו 6 חודשי שירות לפחות יכולות גם הן לעמוד בדרישות ולמצוא עבודה מועדפת בתחנות דלק ובמקומות דומים.

4. עבודה בתחנות דלק מבוצעת במשמרות כך שאתם יכולים לשלב אותה עם הכנה ללימודים, קורסים בשעות הערב וכדומה, דבר שיכול לסייע לכם רבות בבניית החיים העתידיים שלכם לאחר הצבא.

5. אמנם עבודה מועדפת בתחנות דלק לא תפתח לכם קריירה בתחום, אך אם מדובר בתחום שמעניין אתכם תוכלו לנצל את התקופה הזו ליצירת קשרים ואולי בעתיד עוד תהיו בעלי תחנת דלק בעצמכם.

6. במידה והתחלתם עבודה מועדפת בתחנת דלק אך במהלך העבודה אתם חשים כי היא אינה מתאימה לכם תוכלו להחליף אותה בעבודה אחרת וימי העבודה לצורך המענק ימשיכו להיספר מהמקום בו הפסקתם את העבודה הקודמת (שימו לב כי יש מסגרת זמן לכך ולכן כדאי למצוא עבודה חדשה לפני שאתם עוזבים את הקודמת).

7. שימו לב כי עבודה בתחנת דלק בחופשת השחרור איננה נספרת כעבודה מועדפת – עבודה זו ניתן להתחיל רק לאחר השחרור הרשמי מצה"ל.

8. לרוב, בעבודה בתחנות דלק שבוע עבודה מלא הינו 6 ימים. בעבודות אחרות בהן העבודה היא 5 ימים בשבוע, במידה ותעבדו בכל אותם 5 ימים הדבר יספר לכם כשבוע עבודה מלא.

9. עבודה בתחנות דלק היא לרוב עבודה שתוכלו לבצע גם 7 ימים בשבוע, אך קחו בחשבון כי במידה ותצברו יותר מ150 ימי עבודה בפחות מ6 חודשים מלאים לא תהיו זכאיים למענק, אלא אם כן קיבלתם לכך אישור מראש. ולכן לפני שאתם מבקשים לבצע משמרת כל יום, בדקו את הזכאות שלכם.

10. כיום כמעט כל תחנת דלק מחפשת עובדים בעבודה מועדפת שכן לרוב מדובר במקום עבודה זמני ולכן מספיק סיבוב קטן בתחנות הדלק באזור שלכם בכדי שתוכלו למצוא עבודה שתתאים לכם.

 © כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 

מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >