מועדפת
back to prev

קורס פסיכומטרי על חשבון הפיקדון הצבאי

הגיע הזמן והשתחררתם מן השירות צבאי. וודאי ידוע לכם כי ממתין לכם מענק שחרור המגיע לכם ממשרד הביטחון , מענק אשר יכול להועיל לכם רבות בכניסתכם לאזרחות ובבניית חייכם האישיים והמקצועיים. אפשר להשתמש בפיקדון בתוך תקופה של חמש שנים מיום מועד השחרור מצה"ל. אפשרויות ניצול הפיקדון הצבאי הן מגוונות: בין היתר, ניתן לנצל את כספי המענק לצורך לימודים בקורס כדוגמת קורס פסיכומטרי.

בחירה באפשרות של למידת קורס פסיכומטרי על חשבון הפיקדון הצבאי:

משרד הביטחון מאפשר לחיילים המשוחררים לשלם עבור הרשמה לבחינה הפסיכומטרית על חשבון הפיקדון הצבאי. במידה ואתם בוחרים להשתמש בכספי הפיקדון על מנת לקחת קורס פסיכומטרי, חשוב שתדעו כמה דברים:

באופן כללי, קיימים לא מעט מוסדות לימוד שכספי הפיקדון קורצים להם, כך שאפשר למצוא היצע רחב ביותר של קורסים מוכרים בפסיכומטרי. בשל ריבוי של הקורסים והמוסדות בהם ניתן ללמוד, בתי הספר השונים לא מדייקים כל הזמן בפרסום, כך שחשוב מאוד לבדוק את הנושא לעומק ולברר האם המקום אליו אתם נרשמים לצורך לימודי קורס פסיכומטרי אכן קיבל הכרה מטעם משרד הביטחון.

נקודה נוספת שחשוב לבדוק, היא ההשוואה בין מחירי הקורסים המבוקשים בכל מוסדות ההכנה לפסיכומטרי. כחיילים משוחררים, המוסדות הללו יודעים בדיוק מהו גובה התקציב שיש לכם להשקעה, ולפיכך לא יהססו לנקוב במחיר אשר יהיה שווה בערך לסכום הפיקדון אשר תקבלו. בתחילת סקר המחירים, אל תציינו בפניהם כי אתם מתכוונים להשתמש בכספי המענק הצבאי. לאחר שינקבו בסכום מסוים- נסו לקבל מהם הנחה משמעותית. כך תוכלו להשאיר לכם מעט או אף הרבה כסף בצד ולא להשתמש בכל כספי הפיקדון בשביל קורס פסיכומטרי בלבד. דעו לכם כי מחירי קורס פסיכומטרי יכולים להיות נמוכים בעשרות אחוזים אם רק תתעקשו להוריד במחיר ולא תהוו טרף קל עבור מוסדות לימודי הפסיכומטרי השונים. זכרו!- התחרות על כיסו של החייל המשוחרר תגרור גם הורדות במחיר והנחות רבות, חבל לכם לבזבז את כל כספי הפיקדון על קורס אחד בלבד.

כיצד מבצעים את התשלום בכספי הפיקדון לצורך למידה בקורס הכנה לפסיכומטרי?

על מנת לנצל את כספי הפיקדון לצורך הרשמה ללימודים בקורס כדוגמת קורס פסיכומטרי כל שעליכם לעשות זה לפנות לסניף הבנק, אשר בו נשמר הכסף. בדלפק הבנקאי תצטרכו להציג בפניו תעודה מזהה ומסמכים כגון הטופס המצורף למעטפת ההרשמה לפסיכומטרי, ממולא על ידיכם ובנוסף טופס לתשלום על חשבון הפיקדון. במעמד זה ביכולתכם לפדות את יתרת הפיקדון ולהעביר אותה אל חשבון הבנק האישי שלכם או למשוך אותה בשטרות מזומנים. לאחר שהבנק ייתן לכם ספח תשלום, יש לשלוח אותו בדואר רשום למכון הארצי לבחינות ולהערכה בתוך מעטפה קטנה המצורפת לערכת הרשמה.

שחרור קל ונעים ובהצלחה באזרחות ובבחינה!

 

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 

מידע מקצועי

מועדפת בתקופת הקורונה
מבולבלים? אנחנו לא! שאלות ותשובות לחיילים משוחררים בתקופת הקורונה.
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
חדשות ועדכונים
כל החדשות והעידכונים במיוחד בשבילכם!
קרא עוד >
טפסים ועוד
בקטגוריה זו תמצאו את כל הטפסים וחוברות המידע הרלוונטיים לעבודה מועדפת. החל מטופס המענק לביטוח לאומי וטופס קבלת הלוואה ללימודים ועד לחוברת מידע של הביטוח הלאומי להורדה.
קרא עוד >