מועדפת
back to prev

שתי עבודות מועדפות

לא אחת אנחנו נשאלים ע"י חיילים/ות משוחררים/ות העובדים/ות בעבודה מועדפת "האם ניתן לעבוד בשתי עבודות במועדפת?".

האם מותר לעבוד בשתי עבודות מועדפות?

אז ראשית, יש לדעת שיש לצבור 150 ימי עבודה לקבלת מענק עבודה מועדפת, כאשר יום עבודה הוא מינימום 6 שעות. ניתן לצבור כמה מקומות עבודה אך בכל מקרה אין להגיש את הצבירה של 150 הימים בפחות משישה חודשים. כלומר אם עבדתם/ן בשתי עבודות מלאות וצברתם/ן 44 ימים בכל חודש, תהיו חייבים/ות להמתין את כל התקופה של ששת החודשים.

אנשים רבים מחזיקים ביותר ממשרה אחת. הסיבה העיקרית היא הגדלת ההכנסה. אך יש חיילים/ות משוחררים/ות שמשוכנעים/ות שאם יעבדו בשתי עבודות יכולו לצבור את הימים למענק ולהגיע ל 150 הימים מהר יותר. שכמובן גם אתם כבר יודעים שזו טעות.

במידה ובכל זאת, מסיבות כלכליות , אתם/ן מחפשים/ות עבודה שנייה, כדאי שתדעו כמה דברים: ראשית עליכם/ן לברר מול המעסיק באם הוא מרשה לכם/ן לעבוד בשתי עבודות. יש מקומות אשר אינם מרשים מכיוון שלטענתם, זה יגרום להורדת התפוקה. (לדוגמא: באם אתם/ן עובדים/ות במשרת יום ומצאתם/ן עבודה שנייה, אשר בעקבותיה אתם/ן הולכים/ות לישון בארבע בבוקר אז ברור שתהיו עייפים/ות.)

שילוב בין שתי עבודות לאורך זמן, מקשה ושוחק. כדי לשמור על עניין ומרץ בעבודה, יש לבחור משרה שנייה שתהיה שונה מהמשרה הראשונה. למשל, באם העבודה העיקרית היא אינטנסיבית, עדיף שהעבודה השנייה תהיה בעלת אופי רגוע יותר.

מצאו עבודה שנייה שתהיה בקרבת מקום מגוריכם/ן, או לפחות בקרבת מקום העבודה העיקרית, וזאת על מנת לחסוך מכם/ן את הנסיעות והזמן אשר מתבזבז בנסיעות.

חשוב לעדכן את שני המעסיקים על כך שאתם/ן עובדים/ות בשתי עבודות. יכול להיות שתאלצו לבצע משהו שנקרא תיאום מס ,וזאת על מנת שלא תצטרכו לשלם מס הכנסה גבוה. אך בעיקר הדיווח למעסיקים חשוב כדי שתהיו מבוטחים/ות בשני המקומות, למקרה של חלילה פציעה במהלך העבודה, או בדרך לעבודה השנייה. העלות לא גבוהה ויש לה חשיבות רבה.

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ 

מידע מקצועי

עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
מענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים| מועדפת
כל הפרטים והעידכונים על מענק עבודה מועדפת!
קרא עוד >
עבודה לחיילים משוחררים
כל הפרטים והעידכונים על עבודה לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
פקדון אישי ומענק שחרור
כל הפרטים והעידכונים על פיקדון אישי ומענק שחרור!
קרא עוד >
קורות חיים
כל העצות לכתיבת קורות חיים
קרא עוד >
ראיון עבודה לחיילים משוחררים
כל העצות והטיפים בשבילכם לראיונות עבודה!
קרא עוד >
שכר והטבות
כל הפרטים והעידכונים על שכר והטבות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
טיפים לחיים באזרחות
כל הטיפים לחיים באזרחות לחיילים משוחררים!
קרא עוד >
לימודים אחרי שירות צבאי
כל הפרטים והעידכונים על לימודים אחרי השירות הצבאי!
קרא עוד >